fbpiksel

Kategorie

Producenci

Ceramica Dell’Arte z bliska

Opublikowano : 2017-08-22 11:41:02
Kategoria Płytki ceramiczne

Ceramica Dell’Arte z bliska

Jedną z najpopularniejszych marek, której produkty są dostępne również w naszym sklepie, jest Ceramica dell’Arte. Genezę tej nazwy można wiązać z włoską commedia dell’arte – rodzajem szesnastowiecznej komedii ludowej, w której jedną z ważniejszych ról odgrywała plastyka. Dzisiaj w produktach firmy Ceramica dell’Arte plastyka, sztuka i estetyka jest również istotnym czynnikiem, który wpływa na ich jakość.

Włoscy projektanci opracowują dla tej marki nowe wzory mozaik szklanych, kamiennych, metalowych, a także płytek ściennych i gresowych, zarówno polerowanych jak i szkliwionych. Wybór jest nieograniczony, a kolejne wzory wcale nie są powtarzalne, co utrudnia wybranie jednego z nich. Ponadto, wszystkie produkty tworzone pod szyldem Ceramica dell’Arte są zgodne z normami europejskimi, co gwarantuje bezpieczeństwo w postępowaniu z nimi oraz ich wysoką jakość.

s

Mozaiki

Inspiracje projektantów dell’Arte w mozaikach są różnorodne. Można znaleźć tutaj model Dell’Arte Black Velvet, który jest zupełnie czarny, chociaż w różnych odcieniach czerni, ale obok widzimy również Dell’Arte Adriatic Glass, który – jak sama nazwa sugeruje – powstał z inspiracji wodami Morza Adriatyckiego. Tak diametralna rozpiętość stylów sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie w ofercie tej marki.

Zależnie od rodzaju wybranej mozaiki, będzie ona charakteryzowała się różnymi cechami. O tym, jak dobierać tego typu podłoża ceramiczne oraz o tym, jakie są wady i zalety mozaiki, już pisaliśmy. Warto także zapoznać się z konkretnymi właściwościami danej mozaiki, które są podane obok każdej z nich w dziale sklepowym naszej strony.

Płytki ścienne

Ceramiczne płytki rektyfikowane marki dell’Arte, które można położyć na ścianę, są sprzedawane u nas tylko w pełnych opakowaniach. Każde z nich zawiera po pięć płytek. Tego typu wyroby kojarzą się głównie z bielą ścian, i głównie z łazienkami, jednak Ceramica dell’Arte przełamuje ten stereotyp, proponując również na przykład płytki Dell’Arte Night Shiny – jeden z nowszych produktów w naszym katalogu. Wraz z pomocą tej płytki można przełamać szablonową biel łazienki i udekorować ją nietypową kolorystyką, która będzie ukojeniem dla naszych oczu za każdym razem, gdy będziemy brać kąpiel lub prysznic w tym pomieszczeniu. Oczywiście, istnieją również klasyczne szablony, jak na przykład Dell’Arte Ivy Snow Matt. Można też eksperymentować z tymi płytkami w kuchni, gdzie również popularne jest kładzenie „kafelków”.

Najważniejszą zaletą Ceramiki Dell’Arte, oprócz nieszablonowego wyglądu, jest także to, że jest oferowana w cenach przystępnych dla przeciętnego Polaka, a jej zakup i położenie w domu wiążą się z upiększeniem wyglądu danego pomieszczenia i wysokim poziomem estetyki, który od tej pory w nim zapanuje. Oczywiście, aby dany produkt nam służył długo i szczęśliwie, należy również o niego zadbać – w tym pomogą już poradniki zamieszczone na naszej stronie oraz nasi eksperci i sprzedawcy, których można śmiało pytać o sprawy związane z pielęgnacją oraz konserwacją zakupionych u nas produktów.

Podziel się

Dodaj komentarz

 (z http://)